avalahepilt

OÜ Kaablimees pakub arvutvõrgu väljaehitamise ja uuendamise teenust. Arvutivõrgu puudumisel või arvutivõrgu uuendamisel tuleb teha otsus, millisel moel ettevõte oma arvutitele võrguühenduse tagab. Levinuim on Cat5 arvutivõrgukaabeldus. Siin siis mõned valikud, millist arvutivõrgu valida.

Cat5: enim valitud arvutivõrk

Valides Võrgukaabli Cat5, siis selle arvutivõrgukiiruse juures töötavad sinu 10BASE-T/100BASE-TX Etherneti võrguseadmed. Soovitav on kasutada kogu andmeedastusahelas sama tootja komponente, mille häireteta koostöö on tootja poolt läbi testitud. Sobib hästi kontorisse ,kus töökohad kasutavad vaid internetti.

Paigaldame üldjuhul avatud arvutivõrgu ,millest läbi saab lasta interneti, telefoni liini ja tv.

Tugevad ja nõrgad küljed

Eelised:
  • odavam ehitada, kui kõrgema kategooria arvutivõrku.
  • infovargused välistatud, kuna sisevõrk ei välju oma kontori territooriumilt.
  • tunduvalt kiirem ja stabiisem võrguühendus võrreldes wifi võrguga.
Puudused
  • Tundlik müra ,teiste kaablite ja jõukaablite suhtes.
  • Kolimisel ei saa võrku kaasa võtta.

Müra vältimiseks võib kasutada varjega kaableid,kus kaabli trass jookseb koos elektri kaablitega. Eriti just  tööstus hooned.

Cat6: arvutivõrk, mille kiiruseks on üks Gigabitti ehk 1000 Megabitti.

Valides selle arvutivõrgukiiruse ,töötavad sinu 1000BASE-T Etherneti võrguseadmed ettenähtud kiirusega üks Gigabitti ehk 1000 Megabitti sekundis (ca ü Selle arvutivõrgu ehitamiseks tuleb kasutada kategooria 6 (250MHz) võrgukomponente.

Cat6A kaabliga ehitatud arvutivõrk.

Valides selle arvutivõrgukiiruse töötavad ka sinu 10GBASE-T Etherneti võrguseadmed (s.o. võrguühendusadapter töökohaarvutis; võrgujaotusseadmed/switchid korruse- ja hoonejaotlates) ettenähtud kiirusega 10 Gigabitti sekundis . Selle arvutivõrgu ehitamiseks tuleb kasutada kategooria 6A (500MHz) võrgukomponente. Sellise tasemega arvutivõrgukaabeldust tellides võid arvestada, et sul on andmeedastuse jõudlust piisavalt kuni järgnevaks 20 aastaks. Soovitav kontoritele, kus arvutikaabelduse tulevikukindlus on oluline (s.t. ei soovita lähima 20 aasta jooksul seinu lõhkuma hakata kaabelduse vahetamiseks).

Traadita arvutivõrk ehk wifi võrk.

Traadita kohtvõrgu (Wifi ) puhul sisuliselt säilib klassikalise arvutivõrgukaabeldusega
Wifi sobib ideaalselt ajutisse kontorisse, hotellidesse ja kohvikutesse.
Peamine probleem Wi-Fi turvalisusega on see, et Wi-Fi-le on juurdepääs palju kergem, kui traadiga võrku. Traadiga võrgus peab pahategija füüsiliselt omama juurdepääsu võrguseadmetele või muukima läbi välise tulemüüri. Enamik kasutajaid ei tea, kui ebaturvaline võib olla tegelikult Wi-Fi kasutamine ilma piisava turvalisuseta.

Eelised:

Põhiline Wi-Fi eelis on selles, et see võimaldab kasutada internetti ilma traadita. Wi-Fi võrku on väga hea kasutada kohtades, kus kaabli paigaldamine on võimatu, sest see võib kahjustada hoone väärtust, sellised on näiteks muinsuskaitse alused hooned. Kuna Wi-Fi kasutab töötamiseks kõigile avatud raadiospektrit, siis ei pea kliendid selle võrgu kasutamiseks eraldi luba küsima. Veel on eeliseks ka see, et Wi-Fi võrgud toetavad rändlust. See tähendab, et võrgu kasutaja võib liikuda ruumis oma vahendiga, millel on olemas Wi-Fi toetus, liikudes ühest pöörduspunktist teise. Wi-Fi seadmed on laialdaselt kõigile kättesaadavad poodides ja kuna konkurents seadmete tootjate vahel on suur, on hind mõistlikult madal.

  • kiire ehitada
  • odav ja lihtne võrku laiendada
  • kolimisvajadusel saab suure osa võrgust kaasa võtta
  • saab ühenduse sinna ,kus enam ei ole võimalik kaableid paigaldada
Puudused:

Kõige suurem puudus on Wi-Fi leviala piiratus. Tavalise ruuteri funktsioneerimisraadius on 100 meetrit õues ja 50 meetrit hoones. Ja elektromagneetilist kiirgust kiirgavad seadmed, näiteks mikrolaineahi, mis on paigaldatud Wi-Fi aparaatide vahel, võivad signaali tugevust nõrgendada. Wi-Fi signaali on võimalik võimendada, lisades seadmele suurema antenni. Veel üks puudus on praegu Wi-Fi seadmetes kasutatav WEP krüpteering, mis on väga kergesti lahti muugitav ja häkkeritel on väga kerge ligi pääseda kliendi andmetele.

  • võrgu turvalisus eriti suures ohus, infovarguste oht
  • raskendatud halva raadioleviga ruumides (paksud kiviseinad, metallseinad jne)
  • tunduvalt aeglasem võrreldes kaabli võrguga.
Loodame,et leidsite endale sobiva lahenduse. Kui mitte, siis leiame teile mõne muu sobiva lahenduse. Kui soovite saada täpsemat infot või hinnapakkumist konkreetsele tööle, saate seda teha kodulehe kontaktvormi kaudu. Mida paremini kirjeldate ülesannet, seda paremini saab teha ka hinnapakkumist.